b_300_200_16777215_00_images_phocagallery_DGSerpelice2019_img_20190907_202620.jpg

Dzień Geodety Serpelice 07.09.2019 r.

Serpelice, położone w granicach województwa mazowieckiego, są bardzo bliskie sercu braci geodezyjnej województwa lubelskiego, ponieważ miejscowość ta należała niegdyś do obszaru województwa bialskopodlaskiego i była częstym miejscem różnego rodzaju spotkań i konferencji, związanych z tematyką geodezyjno-kartograficzną.

Ciche, spokojne miejsce położone w malowniczej scenerii doliny Bugu, ze wspaniałym mikroklimatem, doskonale nadawało się do zorganizowania kolejnego Dnia Geodety. Uczestników uroczystości gościła tym razem restauracja „Urocza”.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło, zgodnie z tradycją, zebranie plenarne, które poprowadził nasz Przewodniczący kol. Piotr Strojny. Gośćmi honorowymi byli Pan Marek Kłopotek lubelski WINGiK i Pani Małgorzata Ostrowska Geodeta Powiatowy bialskiego powiatu ziemskiego.

Po części oficjalnej, przedstawiciele firm Czerski Trade Polska Sp. z o.o. i Canon Polska przedstawili nam swoje produkty, omawiając i pokazując na przykładach, różnego rodzaju ich zastosowania.

Bardzo dużym powodzeniem cieszyło się otoczenie restauracji, gdzie przy wygodnych stołach, pod parasolami, kontynuowano rozmowy zarówno z przedstawicielami firm, jak i z innymi współuczestnikami imprezy, racząc się przy okazji różnymi smakołykami z grilla, pysznym smalcem z ogórkami i próbując swych sił w śpiewie, przy akompaniamencie akordeonisty. Znaleźli się także wśród nas chętni do sprawdzenia swych sił i umiejętności gry w siatkówkę plażową.

Złaknieni innych wrażeń, mogli zapoznać się z pięknem rzeki Bug, odbywając rejsy statkiem wycieczkowym. Bardzo niski poziom wody ograniczał nieco trasę rejsów, ale widoki pozostały wspaniałe.

Wieczorem, jak nakazuje tradycja naszych spotkań, odbyła się uroczysta kolacja przy muzyce, trwająca do wczesnych godzin rannych. Nawet padający deszczyk nie był dla nas przeszkodą.

Niedzielny ranek zachęcał do spacerów, oglądania żerujących na łachach bużańskich ptaków i podziwiania wyłaniającej się z porannej mgły doliny Bugu. Po śniadaniu, jak zwykle, rozmowy i pożegnania przeciągnęły się aż do południa.

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego SGP w Lublinie, wraz z organizatorami uroczystości, dziękuje wszystkim za uczestnictwo w uroczystościach.

F o t o g a l e r i a

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Zrozumiałem Polityka Prywatności